Aktualności

E-Rejestracja

E-REJESTRACJA

PRZYCHODNIA REJONOWA W CHOJNOWIE

Szanowni Państwo,

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów Przychodnia Rejonowa w Chojnowie uruchomiła od dnia dzisiejszego możliwość e-rejestracji do lekarzy POZ.

Rejestracja odbywa się poprzez wpisanie w wyszukiwarkę adresu:

www.rejestracja.przychodnia.chojnow.eu

Kolejnym i ważnym jednocześnie krokiem jest zapoznanie się z instrukcją poprzez klikniecie w ( POMOC ), w tej zakładce znajdują Państwo szczegółową instrukcje dotyczącą założenia konta oraz jego użytkownika.

E-rejestracja została uruchomiona, aby każdy z Państwa miał możliwość dobrowolnego wybrania terminu do lekarza rodzinnego bez konieczności wychodzenia z domu oraz wykonywania telefonów w celu umówienia wizyty.

Mamy nadzieję że ułatwi to Państwu dostęp do lekarza pierwszego kontaktu.

2023-11-15 09:28

Poradnia Ginekologiczna.

PORADNIA GINEKOLOGICZNA

PRZYCHODNIA REJONOWA W CHOJNOWIE

Szanowni Państwo,

Z przykrością informujemy, iż do końca listopada 2023 roku Poradnia Ginekologiczna prowadzona przez lek. Łukasza Kołpę jest nieczynna. O wszelkich zmianach zostaną Państwo poinformowani na bieżąco.

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom pacjentek informujemy o najbliższych poradniach, które świadczą usługi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia:

1. Przychodnia Rejonowa w Złotoryi, ul. Kwiska 1, tel: 76 878 31 87.
2. Centrum Medyczne w Legnicy, ul. Jerzego Libana 7, tel: (76) 723-38-20, (76) 723-38-21.

W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: (76 818-85-14). Do Państwa dyspozycji pozostaje położna Pani Anna Kowalczyk.

Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

2023-10-27 14:18

SZCZEPIENIA PRZECIW - HPV

SZCZEPIENIA PRZECIW - HPV

PRZYCHODNIA REJONOWA W CHOJNOWIE
ZAPRASZA NA BEZPŁATNE SZCZEPIENIA PRZECIW HPV

1. REALIZACJA SZCZEPIEŃ
Szczepienia przeciw HPV rozpoczną się od 1 czerwca 2023r. Szczepienia będą przeprowadzone u dziewcząt i chłopców w grupach wiekowych 12 i 13 lat. Będą dotyczyły dzieci urodzonych w latach 2010 i 2011. Dla rocznika 2010 szczepienie musi być rozpoczęte przed ukończeniem 14 r.ż. i może być zakończone po dacie 15 urodzin (z zachowaniem dwudawkowego schematu). Dzieci, odpowiadające wiekowo wskazanym zaleceniom do szczepienia, które na dzień rozpoczęcia programu otrzymały już pierwszą dawkę szczepienia (poza programem) mogą otrzymać kolejną dawkę już w ramach programu.

Szczepionki przeciw HPV stosowane w powszechnym programie szczepień:
- Cervarix dawka 0,5 ml (GlaxoSmithKline Biologicals s.a.)
- Gardasil 9 dawka 0,5 ml (Merck Sharp & Dohme B.V).

UWAGA! Szczepienia są dobrowolne, a decyzja o szczepieniu podejmowana jest indywidualnie, po ocenie korzyści i ryzyka dokonanej przez lekarza.

2. REJESTRACJA NA SZCZEPIENIE
- Internetowe Konto Pacjenta, o którym mowa w art. 7a ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia.
- Telefonicznie za pośrednictwem infolinii 989. Infolinia będzie działać codziennie w godzinach 07:00-20:00.
- Placówki POZ – Przychodnia Rejonowa w Chojnowie, ul. Legnicka 12, tel: (76) 818-82-15, bądź osobiście w rejestracji dziecięcej.

2023-05-30 14:51

Kampania społeczna „Planuję długie życie”.

Kampania społeczna „Planuję długie życie”. Zadbaj o swoje zdrowie i zrób profilaktyczne badania.

WOJEWODA DOLNOŚLĄSKI
ZP.ZPSM.966.27.2023.JG
Wrocław, dnia 15 lutego 2023 r.

Dokonujące się w ostatnich dekadach zmiany polityczne, ekonomiczne i społeczne przyniosły społeczeństwu nie tylko nowe wyzwania i możliwości, ale także zagrożenia dla zdrowia wielu grup ludności. Sytuacja ta spowodowała konieczność bieżącego nadzoru i modyfikacji m.in. programów profilaktyki zdrowotnej.

W raportach wskazuje się, że Polska plasuje się (pomimo zaistnienia i wdrożenia wielu nowatorskich rozwiązań diagnostyczno-terapeutycznych) na jednym z ostatnich miejsc w UE pod względem dostępności do diagnostyki i leczenia onkologicznego. Umieralność z powodu chorób nowotworowych jest wyższa niż w większości krajów europejskich. W związku z tym niezwykle ważne stało się wdrożenie długofalowych rozwiązań polegających na zapobieganiu i wczesnym wykrywaniu tych chorób. Analizy eksperckie także wskazują, że już samo rozpoznawanie czynników ryzyka na wczesnym poziomie pozwala na skuteczne wdrożenie profilaktyki pierwotnej, której zasadniczym celem jest podejmowanie kompleksowych działań u osób zdrowych. Do podstawowych narzędzi pierwotnej prewencji nowotworów należą upowszechnianie wiedzy dotyczącej onkologii, promocja tzw. czujności onkologicznej oraz propagowanie prozdrowotnych zachowań i zdrowego stylu życia.

Zwraca uwagę fakt, że gorszy stan zdrowia ludności jest wyraźny wśród osób niewykształconych, ubogich, bezrobotnych, a także, w regionach cechujących się gorszymi wskaźnikami jakości środowiska naturalnego i niedoszacowaną infrastrukturą, utrudniającą dostęp do placówek opieki zdrowotnej.

Dlatego też istotne jest aktywne zjednoczenie wysiłków społeczeństwa i administracji publicznej prowadzące do zmniejszenia nierówności społecznych i poprawy stanu zdrowia, a tym samym jakości życia Polaków. Niewątpliwie, dla osiągnięcia pełnego sukcesu niebagatelne pozostaje wyrównywanie szans w budowaniu zdrowia także wśród dzieci i młodzieży. Służyć temu będzie efektywna realizacja ukierunkowanych przez wszystkie organy administracji rządowej i samorządowej, celów prozdrowotnych. Są to działania elementarne, a wdrożenie ich winno się traktować jako dobrą praktykę w dążeniach by populacja dolnoślązaków zdrowo żyła i rozwijała młode pokolenia. Uznając tę konieczność za jeden z priorytetów w systemie opieki zdrowotnej, jestem przekonany, że aktywizacja jednostek samorządu terytorialnego do działań na rzecz zdrowia społeczeństwa jest nieodzowna.

Dlatego też w trosce o wspólne dobro jakim jest zdrowie dolnośląskiego społeczeństwa, w załączeniu pozwalam sobie przesłać link https://planujedlugiezycie.pl/ do kampanii społecznej realizowanej w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030 „Planuję długie życie

Zasadniczym celem przedsięwzięcia finansowanego ze środków Ministra Zdrowia jest obniżenie zachorowalności na choroby nowotworowe, w tym: piersi, płuca, jelita grubego i szyjki macicy przez edukację zdrowotną, promocję zdrowia i profilaktykę. Proponowana kampania w sposób istotny będzie wspierać przyjętą Strategię i stwarza szansę na bardziej skuteczną realizację zadań związanych ze zdrowiem społeczeństwa.

Jarosław Obremski
Wojewoda Dolnośląski

2023-03-03 09:43

Informacja - e-Usług w Placówce POZ

Informacja - e-Usług w Placówce POZ

Ministerstwo Zdrowia realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. Wdrożenie e-usług w placówkach POZ i ich integracja z systemem e-zdrowia

Celem projektu jest wsparcie cyfryzacji świadczeniodawców udzielających świadczeń w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna co najmniej w zakresie świadczenia lekarza POZ

Dofinansowanie projektu z UE: 99 589 028,57 zł

Grantobiorca: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Rejonowa w Chojnowie

2023-02-23 12:05

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie